رُست و کیفیت قهوه

در دنیای امروز با بالارفتن سطح کیفی زندگی در همه ی ابعاد نیاز به ارتقاء کیفیت بیش از پیش احساس می شود و میل به کیفیت، توقف ناپذیر است.
در صنعت قهوه نیز مانند صنایع دیگر این نیاز به شدت احساس می شود و مردم هم روز به روز خواهان طعم و کیفیت بالاتر و بهتر هستند و هچنین در کنار این پیشرفت ها پارامترهای کیفیت نیز بالاتر میرود و این نیاز به پیشرفت دائمی در زمینه ی فرآوری (رُست) لازم و غیر قابل اجتناب است.
در زمانهای نه چندان دور اشتباهات فاحشی در زمینه ی فرآوری روست مانند؛ نقصه سوزی و حالت پختگی دانه، کربن شدن و سوختن دانه ها و داشتن نوت های طعمی ( چوب خشک، خاکی، زمینی و…) جزء این اشتباهات بود.
با پیشرفت علم و تکنولوژی، شرکت تجارت فرآوری قهوه ی شید نیز توانسته با تکیه بر تجارب گرانبهای خود در زمینه ی فرآوری (رُست) و شیمی دانه های قهوه و استفاده از تکنولوژی روز ارتقاء دائمی کیفیت محصولاتش را حفظ کند.
کیفیت و خلاقیت ادامه دارد… .

#قهوه#قهوه ترک#قهوه اسپرسو#قهوه دمی#قهوه اتیوپی#رست قهوه#رسترقهوه#کافئین#قهوه عربیکا#قهوه روبوستا#قهوه جوش#قهوه عربی#قهوه عمده#کارخانه قهوه#قهوه ساز#قهوه با کیفیت#قهوه ی شید#کمکس#سایفون#قهوه سرد دم#قهوه چکه ای#بهترین قهوه

admin2
در تاریخ:20 جولای 2019
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

개발 지원 대상